Rowerki treningowe składane ranking

 

Rowerek treningowy, to sprzęt dla każdego i gdy tylko masz na tyle miejsca w domu i chęci do treningów nie wahaj się z jego zakupem. Jeśli masz tylko chęci, a z miejscem w domu u Ciebie krucho, to zastanów się nad rowerkiem treningowym składanym. Najlepszym taki sprzętem roku 2018 jest BH Fitness Open & Go YF90. Jest to model, który po złożeniu zajmuje tylko 28 x 39 x 130 cm. Natomiast, gdy go rozłożysz to ma wymiary 68 x 39 x 117 cm. Waga roweru stanowi również o jego stabilności, w tym przypadku waży on 15 kg, z czego 8 kilogramów to koło zamachowe. Model ten jest przystosowany dla użytkowników o wadze do 90 kg. Rower ten ma magnetyczny system hamowania, a także 8 stopniową regulację oporu pedałowania. Z tego urządzenia może korzystać cała rodzina, ma on bowiem siodełko z możliwością regulacji wysokości. Przy maksymalnym wysunięciu siodełka odległość od niego do pedałów wynosi 82 cm, przy minimalnym 70 cm. Drugim składanym rowerem treningowym, który zyskał uznanie klientów jest Insportline Xbike. Jest to rower o podobnych parametrach jak ten opisany.

 

 

Jaki rower treningowy składany kupić?

 

Aktywność fizyczna jest teraz w modzie. Chodzenie na siłownię czy bieganie stało się popularne. Jeśli jednak jesteśmy domatorami, to nie musimy rezygnować z ruchu. Na rynku sprzętów sportowych bez problemu znajdziemy urządzenia, z których możemy korzystać w domu. Pomiędzy bieżniami, urządzeniami ekliptycznymi i innymi, znajdziemy tradycyjne rowerki do ćwiczeń, które są nadal bardzo popularne wśród użytkowników.

a-rower-treningowy-skladany

Osoby, które kupują składane rowerki treningowe zazwyczaj nie dysponują dużą ilością wolnego miejsca. Dlatego ważne jest by kupowany model miał kompaktowe wymiary. Dobrze jest też, jeśli nie jest on zbyt ciężki. Pozwoli nam to przestawienie w kąt po skończonych ćwiczeniach. Na wagę urządzenia głównie składa się ciężar koła zamachowego. Panuje przekonanie, że im cięższe koło zamachowe, tym płynniejsza jazda oraz stabilniejszy rowerek. Pamiętajmy jednak, że tym samym zwiększy się waga całego sprzętu. Spowoduje to, że zmniejszy się jego mobilność.

Przed zakupem sprzętu warto sprawdzić również jego maksymalne obciążenie oraz czy ma możliwość regulacji ustawień soidełko – pedały. Będzie to szczególnie ważne, jeśli mają na nim ćwiczyć wszyscy domownicy, nie tylko jedna osoba. Upewnij się także, czy producent umożliwia regulację poziomu ćwiczeń. W miarę uzyskiwania lepszej kondycji fizycznej będziemy mogli wchodzi na wyższe poziomy trudności.

Większość producentów rowerków do ćwiczeń oferuje modele z komputerami pokładowymi, które pozwalają ćwiczącemu na śledzenie swoich postępów. Im droższy sprzęt tym więcej opcji oferuje. Znajdziemy w sprzedaży urządzenia, które posiadają wbudowane programy ćwiczeń oraz takie, które dobierają odpowiedni poziom ćwiczeń do naszych możliwości.

Podstawowe modele zazwyczaj mają podstawowe parametry pozwalające monitorować czas, dystans, spalone kalorie czy osiąganą prędkość. Dodatkowo znajdziemy rowerki do ćwiczeń, które dzięki wbudowanym czujnikom tętna mierzą puls ćwiczącego. Możemy więc podczas wykonywania ćwiczeń stale monitorować poziom tętna i w razie znacznego jego podwyższenia się, przerwać trening.   

A jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie rowerki treningowe składane są w dobrych cenach przygotowaliśmy zestawienie kilku modeli.

 

 

Najlepsze rowery treningowe składane w 2018

 

 

BH Fitness Open & Go YF90  

 

1-bh-fitness-open-go-bike-yf90-bh-tecnovitaNasza pierwsza propozycja to BH Fitness Open & Go YF90. Rowerek ten po rozłożeniu ma wymiary 68 x 39 x 117 cm. Natomiast, gdy jest złożony zajmuje przestrzeń 28 x 39 x 130 cm. Jego waga, wraz z 8 kg kołem zamachowym, wynosi 17 kg. A rekomendowany, maksymalny udźwig urządzenia wynosi 90 kg.

Z rowerka będzie mogła korzystać cała rodzina, ponieważ mamy możliwość regulacji odległości siodełka od pedałów. Minimalna odległość wynosi 70 cm a maksymalna 82 cm. Model ten został wyposażony w rolki transportowe, więc jeśli będziemy przestawiać urządzenie do ćwiczeń, to nie będziemy zmuszeni podnosić całego sprzętu. Producent również zainstalował na kierownicy rowerka czytelny wyświetlacz, na którym możemy sprawdzić postępy naszych ćwiczeń.

Ekran wyświetla informacje na temat osiąganej prędkości, czasu ćwiczeń pokonanym dystansie czy spalonych kaloriach. Intensywność ćwiczeń możemy modyfikować poprzez regulację obciążenia. Do dyspozycji jest ośmiostopniowa skala. Według wielu opinii użytkowników jest to najlepszy rowerek treningowy składany. Pozostawione komentarze mówią o małych gabarytach produktu, cichej pracy oraz stabilności całego urządzenia.

Model BH Fitness Open & Go YF90 to rowerek, który ma wymiary 68 cm x 39 cm x 117 cm. Ma on koło zamachowe o wadze 8 kg, natomiast cały sprzęt waży 17 kg. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 90 kg.

 

ZALETY

Regulacja obciążenia: Urządzenie ma regulację obciążenia, a ponieważ jest wyposażone w 8 kg koło, zakres regulacji jest dość duży. W ten sposób dostosujemy pracę sprzętu do własnych potrzeb.

Regulacja rowerka: Regulacja odległości siodełka od pedałów umożliwia dostosowanie pracy sprzętu do potrzeb każdego członka rodziny. Minimalna odległość wynosi 70 cm, a maksymalna 82 cm. Można też zmienić ustawienie kierownicy.

Gabaryty: Nie jest to duży rowerek, waży zaledwie 17 kg. Dlatego jest mobilny i bardzo praktyczny, gdy nie mamy w domu zbyt wiele miejsca na ustawienie urządzeń do ćwiczeń.

Cicha pracy: Konsumenci potwierdzają, że prezentowany model jest cichy, więc pozwala nam na aktywność również w nocy, bez obaw, że będziemy przeszkadzać innym domownikom.

Siodełko: Konsumenci potwierdzają, że sprzęt ten ma dość wygodne siodełko, co wpływa też na nasz komfort podczas aktywności.

 

WADY

Wyświetlacz: Użytkownicy rowerka zauważają, że ma on niezbyt praktyczny wyświetlacz.

 

 

 

 

Insportline Xbike

 

2-insportline-xbikeDobry i tani rowerek treningowy składany to Insportline Xbike. Model ten jest dostępny jest za niecałe 600 zł. Rozłożony sprzęt ma wymiary 47 x 46 x 131 cm, natomiast, gdy jest złożony to jego wymiary wynoszą 90 x 46 x 110 cm.

Waga koła zamachowego w tym modelu wynosi 1,75 kg, a cały rowerek waży 14,5 kg. Producent wskazuje, że nie powinny ze sprzętu korzystać osoby powyżej 100 kg. Dla osób, które mają 180 cm wzrostu lub więcej rowerek może okazać się zbyt mały. Pozostali użytkownicy powinni bez problemu dostosować odległość siedziska od pedałów. Do dyspozycji jest sześć stopni regulacji. Dodatkowo model ten został wyposażony w komputer.

Dzięki niemu dowiemy się, z jaką prędkością pedałujemy, jaki dystans pokonaliśmy oraz ile spaliliśmy kalorii i ile czasu ćwiczymy. Producent umieścił również czujniki tętna w uchwytach, jeśli więc dopiero zaczynamy naszą przygodę ze sportem to możemy stale monitorować nasze tętno. Jeśli podniesie się ono za bardzo to możemy przerwać ćwiczenia. Użytkownicy tego sprzętu przekazują przede wszystkim, że rowerek jest bardzo lekki. A dodatkowo zamontowane rolki transportowe powodują, że bez problemu urządzenie przestawimy w inne miejsce, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Insportline Xbike to dobry składany rowerek treningowy do 600 zł. Prezentowany model ma wymiary 47 cm x 46 cm x 131 cm. Waga koła zamachowego wynosi 1,75 kg, ale rowerek waży 14,5 kg. Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 100 kg.

 

ZALETY

Regulacja: Produkt ma regulację obciążenia. Nie musimy więc ciągle ćwiczyć w ten sam sposób. Regulacja sprzętu jest bardzo łatwa.

Komputer: Komputer pokazuje nam wszelkie informacje na temat naszego treningu. Mamy wgląd w to, jaki dystans przebyliśmy, ile spaliliśmy kalorii i jak długo trwa nasz trening.

Czujniki tętna: W uchwytach znajduje się czujnik tętna. W ten sposób ciągle wiemy, jak pracuje nasz organizm i zwiększamy naszą efektywność.

Mobilność: Rowerek jest mobilny. Przede wszystkim dlatego, że waży niespełna 14,5 kg. Ponadto ma rolki transportowe.

 

WADY

Obciążenie: Ten model ma bardzo małe obciążenie – niespełna 2 kg. Jeśli więc szukasz urządzenia, które pozwoli Ci na solidny, wyczerpujący trening, to nie jest dobra propozycja.

 

 

 

 

BH Fitness YF 92

 

3-bh-fitness-yf-92BH Fitness YF 92 to nasza ostatnia propozycja. Model ten będzie idealny dla osób, które mają problemy z plecami, lub nadgarstkami. A to dlatego, że ćwicząc przyjmujemy wyprostowaną postawę, więc ani stawy, ani kręgosłup nie jest obciążony podczas wykonywania ćwiczeń.

Osoba wykonująca ćwiczenia ma do dyspozycji oparcie oraz wygodne uchwyty po obydwu stronach siedziska. Rozłożony rowerek ma wymiary 68 x 39 x 117 cm. Gdy go złożymy to kurczy się do wymiarów 28 x 39 x 130 cm.

Koło zamachowe tego modelu waży 8 kg, a całość 18,8 kg. Producent zastrzega, że maksymalny udźwig rowerka wynosi 90 kg. W sprzęcie tym mamy możliwość regulacji poziomu trudności ćwiczeń. Dodatkowo wbudowany w kierownicy komputer z wyświetlaczem LCD informuje nas o osiągniętej prędkości, pokonanym dystansie czy spalonych kaloriach.

Dowiemy się również ile czasu ćwiczymy. Opinie o rowerkach treningowych składanych BH Fitness YF 92 przekonują, że model ten jest lekki i łatwy w użytkowaniu. Dodatkowo osoby, które go zakupiły twierdzą, że ładnie się prezentuje.

Rowerek BH Fitness YF 92 ma wymiary 68 cm x 39 cm x 117 cm. Urządzenie waży 18,8 kg, a samo koło zamachowe 8 kg. Maksymalne obciążenie produktu to 90 kg.

 

ZALETY

Dla osób z chorym kręgosłupem: Specjaliści podkreślają, że rowerek jest tak zaprojektowany, że mogą na nim ćwiczyć osoby z chorym kręgosłupem. Podczas ćwiczeń nie nadwyrężają kręgów ani mięśni.

Komputer: Prezentowany model ma wbudowany komputer pozwalający na łatwe dostosowanie pracy rowerka do naszych potrzeb.

Lekka konstrukcja: Konsumenci bardzo pozytywnie odnoszą się do wagi sprzętu. Wiele nowoczesnych rowerków ma rozbudowane opcje i dodatkowe elementy, więc ich waga sięga nawet 35 kg. W tym wypadku mamy do czynienia z niespełna 19 kg urządzeniem.

 

WADY

Siodełko: Urządzenie ma siedzisko, które odbiega wyglądem od tych standardowych, raczej przypomina fotel.

Obciążenie: Maksymalne obciążenie w przypadku prezentowanego modelu to 90 kg, więc nie jest on polecany osobom otyłym.

 

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...