Rowery treningowe magnetyczne ranking

 

Jaki rower treningowy magnetyczny kupić?

 

Magnetyczne rowery treningowe to niezastąpiony sprzęt w każdym domu, zwłaszcza zimą, gdy chcemy zachować dobrą kondycję. Wybór odpowiedniego modelu wydaje się prosty – musi wytrzymać naszą wagę, mieć dwa pedały, siedzenie i kierownicę. Nic bardziej mylnego, warto przyjrzeć się jeszcze kilku innym aspektom, funkcjom, jakie posiada dany sprzęt, aby wybrać odpowiedni, sprawdzony model.

rower-treningowy-magnetyczny

Przede wszystkim należy określić potrzeby, jakie posiadamy. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład rower spinningowy, ale jeśli nie interesuje nas szybka, męcząca jazda, lepiej wybrać tradycyjny model magnetyczny, z niższym siodełkiem i wyżej osadzoną kierownicą. Urządzenie powinno posiadać panel sterujący, abyśmy mogli swobodnie dodać tryby jazdy.

Wybierając rowery i inne sprzęty treningowe często patrzymy na cenę. Jedni szukają oszczędności, inni chcą wybrać najdroższy sprzęt, uważając, że taki jest zwyczajnie solidniejszy. Cena nie jest jednak wyznacznikiem jakości. Jest wiele niezbyt drogich modeli, które spełnią nasze oczekiwania. Należy jednak jasno określić kilka kwestii, w tym: jak często będziemy wykonywać trening, jakie będzie obciążenie sprzętu. Poza tym ważny jest nasz komfort – pedały powinny być antypoślizgowe, a siedzisko wygodne.

Kiedyś rowerki nie miały zbyt wielu funkcji, ale coraz częściej modele rowerów magnetycznych nafaszerowane są nowoczesną technologią. Taki sprzęt powinien mieć wbudowany komputer, który pokazuje podstawowe statystyki, takie jak prędkość, czas i liczba spalonych kalorii oraz tętno.

Jednym z ważniejszych aspektów jest stabilność, ponieważ ostatnią rzeczą, na której nam zależy to zranienie się podczas jazdy. Jeśli rower jest chwiejny, to lepiej o nim zapomnieć. Tutaj pojawia się kwestia wagi i gabarytów. Większy nie znaczy stabilniejszy, aczkolwiek faktycznie lżejsze modele bywają chwiejne. Dlatego dobrze jest wypróbować dany model, sprawdzić, jak się na nim jeździ.

Niezastąpionym źródłem informacji są też opinie o rowerach treningowych magnetycznych. Możemy mieć wgląd w to, co naprawdę jest istotne dla konsumentów, jakie elementy danego sprzętu są dla nich najważniejsze. Mając na uwadze powyższe kwestie przedstawiamy trzy rowery treningowe magnetyczne w dobrych cenach.

 

 

Najlepsze rowery treningowe magnetyczne w 2017 roku

 

 

Saphire Falcon SG911B

 

1-sapphire-falcon-sg-911bRower Saphire SG-911B FALCON to nasza pierwsza propozycja. Ten wysokiej jakości sprzęt treningowy wyróżnia się stylowym i nowoczesnym designem. Jest to bardzo ciche urządzenie, co jest zasługą wewnętrznego mechanizmu oporu magnetycznego oraz pokrywy koła zamachowego. Model ten ma wbudowany komputer z funkcją SCAN oraz innymi opcjami, ułatwiającymi obsługę roweru.

Komputer został wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Pokazuje przede wszystkim czas ćwiczeń, pokonany dystans, naszą prędkość, spalone kalorie, puls, a nawet temperaturę otoczenia. Kierownica wyposażona jest w sensory pulsu, dzięki czemu mamy podgląd na nasze tętno. Konsumenci docenili również rączki kierownicy, pokryte miękką pianką, dzięki którym jazda na rowerze jest przyjemniejsza.

Ten najlepszy rower treningowy magnetyczny ma wymiary: wysokość: 154 cm, długość – 110 cm i szerokość – 54 cm. Waga koła zamachowego wynosi 7 kg, a całkowita waga urządzenia 21 kg. Z tego sprzętu może korzystać osoba o maksymalnej wadze 120 kg, a więc stanowi świetny przyrząd do ćwiczeń dla osób otyłych.

 

 

 

 

Zipro Drift

 

3-zipro-driftDobry i tani rower treningowy magnetyczny Drift Zipro  to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie jest wyposażone w magnetyczny system hamowania, który charakteryzuje się bardzo cichym działaniem. Dzięki temu, że możesz wybrać stopień obciążenia z 8-stopniowej skali, dostosujesz sprzęt do własnych potrzeb i treningu, jaki chcesz wykonać. Konstrukcja roweru to najczęściej wymieniana zaleta tego urządzenia.

Konsumenci podkreślają, że pozwala przyjąć wygodną pozycję, która nie tylko nie obciąża kręgosłupa, ale również poprawia efektywność naszych treningów. Zipro Drift posiada bardzo wygodne siedzisko oraz pedały z zabezpieczającymi paskami na rzep.

Jest wyposażony w komputer wyświetlający najważniejsze informacje, w tym: czas, prędkość, dystans, spalone kalorie, puls. Model ten wyróżnia solidna konstrukcja oraz nowoczesny, dynamiczny design. Jego wymiary to długość – 80 cm, szerokość – 50 cm i wysokość – 117 cm. Waga urządzenia to 19,3 kg, a więc jest idealne do naszej niewielkie, przydomowej siłowni. Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Kettler Giro M 07630-000

 

2-kettler-giro-m-07630-000Rower treningowy Kettler Giro M 7627-000 to nasza druga propozycja. Jest to sprzęt z magnetycznym system hamowania oraz manualną regulacją obciążenia. Jest to model od świetnej firmy, zajmującej się produkcją wysokiej jakości sprzętu sportowego. Urządzenie ma koło zamachowe o wadze 6 kg. Wbudowany komputer mierzy nasze tętno, pokazuje czas treningu, pokonany dystans, spalone kalorie.

Poza tym ma wbudowaną funkcję sprawdzania naszej sprawności. Wykonanie takiego testu sprawności na początku korzystania z rowerku i po kilu, kilkunastu treningach pokaże nam jak poprawiła się nasza kondycja. Regulacja wysokości siodełka oraz kąta nachylenia kierownicy umożliwia dopasowanie sprzętu do naszego wzrostu. Urządzenie ma antypoślizgowe pedały zapewniające nam bezpieczeństwo.

Maksymalne obciążenie rowerka to 110 kg. Manualna regulacja obciążenia w skali 1-8 pozwala nam na dostosowanie treningu do własnych potrzeb. Wymiary urządzenia to długość – 86 cm, szerokość – 59 cm, wysokość – 142 cm. Konsumenci uznali, że Kettler Giro M 07630-000 to bardzo dobry, solidnie wykonany sprzęt.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...