Rowery treningowe magnetyczne ranking

 

Magnetyczny rowerek treningowy Hop-Sport HS-2070 Onyx oraz Saphire Falcon SG911B to produkty, które zyskały największe uznanie konsumentów w 2018 roku. Jest to wynik analizy dostępnych na rynku produktów. Prezentowane urządzenia są nie tylko dobrze przedstawiane przez producentów, ale też użytkowników. Pierwsza z opcji, czyli model marki Hop-Sport to urządzenie z regulacją obciążenia, które pozwala nam na dostosowanie pracy sprzętu do naszych potrzeb. Prezentowany model ma żelowe, wygodne siodełko. Komfort podczas ćwiczeń zapewnia nam też wygodna kierownica. To w niej zamontowane są sensory, które pozwalają na kontrolę pulsu podczas aktywności fizycznej. Warto też podkreślić, że wbudowany komputer mierzy naszą prędkość, spalone kalorie i pokonany dystans. Równie ciekawym produktem jest Saphire Falcon SG911B. Urządzenie to też ma wbudowany komputer z wieloma atrakcyjnymi funkcjami. Ze względu na dużą wytrzymałość jest ono polecane osobom z nadwagą.

 

 

Jaki rower treningowy magnetyczny kupić?

 

Magnetyczne rowery treningowe to niezastąpiony sprzęt w każdym domu, zwłaszcza zimą, gdy chcemy zachować dobrą kondycję. Wybór odpowiedniego modelu wydaje się prosty – musi wytrzymać naszą wagę, mieć dwa pedały, siedzenie i kierownicę. Nic bardziej mylnego, warto przyjrzeć się jeszcze kilku innym aspektom, funkcjom, jakie posiada dany sprzęt, aby wybrać odpowiedni, sprawdzony model.

rower-treningowy-magnetyczny

Przede wszystkim należy określić potrzeby, jakie posiadamy. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład rower spinningowy, ale jeśli nie interesuje nas szybka, męcząca jazda, lepiej wybrać tradycyjny model magnetyczny, z niższym siodełkiem i wyżej osadzoną kierownicą. Urządzenie powinno posiadać panel sterujący, abyśmy mogli swobodnie dodać tryby jazdy.

Wybierając rowery i inne sprzęty treningowe często patrzymy na cenę. Jedni szukają oszczędności, inni chcą wybrać najdroższy sprzęt, uważając, że taki jest zwyczajnie solidniejszy. Cena nie jest jednak wyznacznikiem jakości. Jest wiele niezbyt drogich modeli, które spełnią nasze oczekiwania. Należy jednak jasno określić kilka kwestii, w tym: jak często będziemy wykonywać trening, jakie będzie obciążenie sprzętu. Poza tym ważny jest nasz komfort – pedały powinny być antypoślizgowe, a siedzisko wygodne.

Kiedyś rowerki nie miały zbyt wielu funkcji, ale coraz częściej modele rowerów magnetycznych nafaszerowane są nowoczesną technologią. Taki sprzęt powinien mieć wbudowany komputer, który pokazuje podstawowe statystyki, takie jak prędkość, czas i liczba spalonych kalorii oraz tętno.

Jednym z ważniejszych aspektów jest stabilność, ponieważ ostatnią rzeczą, na której nam zależy to zranienie się podczas jazdy. Jeśli rower jest chwiejny, to lepiej o nim zapomnieć. Tutaj pojawia się kwestia wagi i gabarytów. Większy nie znaczy stabilniejszy, aczkolwiek faktycznie lżejsze modele bywają chwiejne. Dlatego dobrze jest wypróbować dany model, sprawdzić, jak się na nim jeździ.

Niezastąpionym źródłem informacji są też opinie o rowerach treningowych magnetycznych. Możemy mieć wgląd w to, co naprawdę jest istotne dla konsumentów, jakie elementy danego sprzętu są dla nich najważniejsze. Mając na uwadze powyższe kwestie przedstawiamy trzy rowery treningowe magnetyczne w dobrych cenach.

 

 

Najlepsze rowery treningowe magnetyczne w 2018 roku

 

 

Hop-Sport HS-2070 Onyx

 

Magnetyczny rowerek treningowy Hop-Sport HS-2070 Onyx to urządzenie skierowane do osób prywatnych, które szukają sprzętu umożliwiającego ćwiczenia w domowym zaciszu.

Sprzęt ma system oporu magnetycznego (Flywheel) o wadze 7 kg. Nie jest to duże obciążenie, ale zdecydowanie wystarcza dla większości osób. Poza tym mamy tutaj 8 stopniową skalę regulacji obciążenia, więc bez problemu dostosujemy sprzęt do własnych potrzeb.

W swoich ocenach konsumenci niejednokrotnie potwierdzają zapewnienia producenta, że urządzenie jest ciche, co ma związek z wyciszającą pokrywą oporu zamachowego.  Prezentowany model ma wygodne, żelowe siodełko, zapewniające nam komfort podczas treningu.

Dotykowe sensory pomiaru pulsu, które umieszczono na kierownicy przesyłają dane do komputera. W ten sposób mamy kontrolę nad naszym organizmem. Poza tym na ekranie znajduje się podgląd takich wartości, jak prędkość, czas, przebyty dystans czy ilość spalonych kalorii.

Produkt uważany jest za bardzo solidny i niezawodny. W swoich ocenach konsumenci potwierdzają, że jest to rowerek godny uwagi, w który warto zainwestować.

Hop-Sport HS-2070 Onyx  to urządzenie o wymiarach 90 cm x 41 cm x 120 cm. Ma system oporu magnetycznego o wadze 7 kg. Całkowita waga sprzętu to 21 kg. Maksymalne obciążenie rowerka wynosi 120 kg.

 

ZALETY

Opór: Urządzenie jest wyposażone w system oporu magnetycznego o wadze 7 kg. To pozwala na szeroką regulację rowerka.

Regulacja:  8 stopniowa skala regulacji obciążenia sprawia, że każda osoba bez problemu dostosuje rowerek do swoich potrzeb. Możesz wykonać lekki trening lub ten bardziej zaawansowany. Urządzenie daje nam też możliwość wyboru typu treningu. Można spalać kalorie, budować formę lub po prostu jeździć rekreacyjnie.

Cicha praca: Ze względu na magnetyczny opór, dobrze wykonane elementy oraz solidną konstrukcję, rowerek jest cichy. Gdy na niego wchodzimy nic nie skrzypi, a gdy ćwiczymy urządzenie nie hałasuje.

Sensory pulsu: W kierownicy znajdują się sensory pulsu, które umożliwiają nam stałą kontrolę naszego organizmu.

Ekran: Dość duży, czytelny ekran sprawia, że zawsze mamy wgląd w pokonany dystans, spalone kalorie czy inne dane dotyczące naszego treningu.

 

 

 

 

Saphire Falcon SG911B

 

1-sapphire-falcon-sg-911bRower Saphire SG-911B FALCON to nasza pierwsza propozycja. Ten wysokiej jakości sprzęt treningowy wyróżnia się stylowym i nowoczesnym designem. Jest to bardzo ciche urządzenie, co jest zasługą wewnętrznego mechanizmu oporu magnetycznego oraz pokrywy koła zamachowego. Model ten ma wbudowany komputer z funkcją SCAN oraz innymi opcjami, ułatwiającymi obsługę roweru.

Komputer został wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Pokazuje przede wszystkim czas ćwiczeń, pokonany dystans, naszą prędkość, spalone kalorie, puls, a nawet temperaturę otoczenia. Kierownica wyposażona jest w sensory pulsu, dzięki czemu mamy podgląd na nasze tętno. Konsumenci docenili również rączki kierownicy, pokryte miękką pianką, dzięki którym jazda na rowerze jest przyjemniejsza.

Ten najlepszy rower treningowy magnetyczny ma wymiary: wysokość: 154 cm, długość – 110 cm i szerokość – 54 cm. Waga koła zamachowego wynosi 7 kg, a całkowita waga urządzenia 21 kg. Z tego sprzętu może korzystać osoba o maksymalnej wadze 120 kg, a więc stanowi świetny przyrząd do ćwiczeń dla osób otyłych.

Rower Saphire SG-911B FALCON to sprzęt treningowy z kołem zamachowym o wadze 7 kg. Całe urządzenie waży natomiast 21 kg. Prezentowany model ma następujące wymiary: wysokość: 154 cm, długość – 110 cm i szerokość – 54 cm.

 

ZALETY

Wygląd: Konsumenci podkreślają, że rowerek jest atrakcyjny, przez co dobrze prezentuje się we wnętrzach. Wręcz zachęca nas do zakupu, a nawet motywuje do aktywności fizycznej.

Komputer: Wbudowany komputer ma wiele przydatnych funkcji. Po pierwsze jest to opcja SCAN, analizująca nasze wyniki i wydajność. Po drugie sprzęt liczy spalone kalorie, dystans oraz mierzy puls.

Kierownica: Kierownica jest bardzo dobrze wyprofilowana, a jej rączki pokryte są miękką pianką, która wpływa na nasz komfort jazdy. Po zakończonym treningu nasze dłonie są mniej zmęczone i nie powstają na nich odciski.

Wytrzymałość: Solidna konstrukcja sprawia, że sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia. Bez obaw mogą na nim ćwiczyć osoby o wadze nawet 120 kg.

 

WADY

Montaż: Nie najlepiej przygotowana instrukcja montażu sprawia, że złożenie tego sprzętu bywa problematyczne.

 

 

 

 

Zipro Drift

 

3-zipro-driftDobry i tani rower treningowy magnetyczny Drift Zipro  to trzecia propozycja w naszym zestawieniu. Urządzenie jest wyposażone w magnetyczny system hamowania, który charakteryzuje się bardzo cichym działaniem. Dzięki temu, że możesz wybrać stopień obciążenia z 8-stopniowej skali, dostosujesz sprzęt do własnych potrzeb i treningu, jaki chcesz wykonać. Konstrukcja roweru to najczęściej wymieniana zaleta tego urządzenia.

Konsumenci podkreślają, że pozwala przyjąć wygodną pozycję, która nie tylko nie obciąża kręgosłupa, ale również poprawia efektywność naszych treningów. Zipro Drift posiada bardzo wygodne siedzisko oraz pedały z zabezpieczającymi paskami na rzep.

Jest wyposażony w komputer wyświetlający najważniejsze informacje, w tym: czas, prędkość, dystans, spalone kalorie, puls. Model ten wyróżnia solidna konstrukcja oraz nowoczesny, dynamiczny design. Jego wymiary to długość – 80 cm, szerokość – 50 cm i wysokość – 117 cm. Waga urządzenia to 19,3 kg, a więc jest idealne do naszej niewielkie, przydomowej siłowni. Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg.

Magnetyczny Drift Zipro to dobry magnetyczny rower treningowy do 470 zł. Urządzenie waży 19,3 kg. Ma 6 kg obciążenie. Wymiary tego modelu to: długość – 80 cm, szerokość – 50 cm i wysokość – 117 cm. Maksymalna waga użytkownika może wynosić 120 kg.

 

ZALETY

System hamowania: Magnetyczny system hamowania zastosowany w tym produkcie charakteryzuje się bardzo cichym działaniem. W efekcie ćwicząc na tym sprzęcie, nie będziemy przeszkadzać innym domownikom.

Regulacja: Obciążenie można regulować na 8-stopniowej skali, więc bez problemu dostosujesz sprzęt do własnych potrzeb. Możesz wykonać dowolny trening, tak jak lubisz.

Wygoda: Konsumenci potwierdzają, że rowerek ma wygodne siodełko. Ponadto podkreślają, że wszystkie elementy są dobrze usytuowane i podczas jazdy przyjmuje się wygodną pozycję.

Konstrukcja: Urządzenie waży ok. 20 kg. Wykonane jest z solidnych, dobrze przytwierdzonych materiałów, co daje nam gwarancję tego, że konstrukcja wytrzyma nawet duże obciążenie.

 

WADY

Obciążenie: Rowerek ma zaledwie 6 kilogramowe obciążenie, przez co osoby, które lubią intensywną jazdę, bardziej przypominającą górską, mogą być nieusatysfakcjonowane.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Kettler Giro M 07630-000

 

2-kettler-giro-m-07630-000Rower treningowy Kettler Giro M 7627-000 to nasza druga propozycja. Jest to sprzęt z magnetycznym system hamowania oraz manualną regulacją obciążenia. Jest to model od świetnej firmy, zajmującej się produkcją wysokiej jakości sprzętu sportowego. Urządzenie ma koło zamachowe o wadze 6 kg. Wbudowany komputer mierzy nasze tętno, pokazuje czas treningu, pokonany dystans, spalone kalorie.

Poza tym ma wbudowaną funkcję sprawdzania naszej sprawności. Wykonanie takiego testu sprawności na początku korzystania z rowerku i po kilu, kilkunastu treningach pokaże nam jak poprawiła się nasza kondycja. Regulacja wysokości siodełka oraz kąta nachylenia kierownicy umożliwia dopasowanie sprzętu do naszego wzrostu. Urządzenie ma antypoślizgowe pedały zapewniające nam bezpieczeństwo.

Maksymalne obciążenie rowerka to 110 kg. Manualna regulacja obciążenia w skali 1-8 pozwala nam na dostosowanie treningu do własnych potrzeb. Wymiary urządzenia to długość – 86 cm, szerokość – 59 cm, wysokość – 142 cm. Konsumenci uznali, że Kettler Giro M 07630-000 to bardzo dobry, solidnie wykonany sprzęt.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...