Rowery treningowe stacjonarne ranking

 

 

Jaki rower treningowy stacjonarny kupić?

 

 

Wybierając rower treningowy stajemy przed trudnym wyborem. Rynek jest naprawdę duży i konkurencyjny, a natłok reklam wcale nie ułatwia wyboru. Niewiele mówią nam zastosowane technologie, funkcje danego sprzętu. Mając na uwadze wszystkie osoby poszukujące dobrej maszyny przygotowaliśmy ten oto poradnik, podpowiadający, na co zwrócić uwagę. Na jego końcu znajdziesz też niezawodne rowery treningowe stacjonarne w dobrych cenach.

rower-treningowy-stacjonarny

Oczywiście cena jest dla nas istotna, ale musimy pamiętać, że w istocie to funkcje sprzętu, jego wykonanie, wymiary mają największe znaczenie. Ten ostatni aspekt jest szczególnie istotny, gdy szukamy modelu do domowej siłowni.

Rowery treningowe dzielimy ze względu na przyjmowaną pozycję. Wyróżniamy więc rowery poziome lub pionowe, hybrydowe oraz spinningowe. Rowery poziome to takie, na których przyjmujemy pozycję półleżącą. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane osobom z problemami z kręgosłupem – znacznie go odciąża. Fachowcy podkreślają też, że jest to idealna propozycja dla osób otyłych. Rowery pionowe bardziej wpływają na nasz kręgosłup, ale jeśli w czasie ćwiczeń lubisz oglądać film, jest to idealna propozycja. Modele te są również zalecane wszystkim tym, którzy mają problemy kardiologiczne i układu krążenia. Dla osób, które szukają rozwiązań All-in-One najlepsze będą modele hybrydowe – łączące w sobie dwa powyższe typy. Ostatni rodzaj to rowery spinningowe. Jest to odpowiednik wyczynowych rowerów drogowych. Zapewniają intensywny trening, pozwalający spalić dużo kalorii, dlatego są szczególnie polecane osobom starającym się zrzucić zbędne kilogramy.

Ważnym aspektem jest koło zamachowe. Im większa jest jego waga, tym większe mamy obciążenie w czasie treningu. Najlepiej wybierać takie modele, które mają regulację oporu.

Istotną kwestią będzie komputer, który pokazuje wiele cennych informacji na temat przebiegu naszego treningu – puls, czasu treningu, liczbę spalonych kalorii, długość przejechanego dystansu. Dobrze, jeśli sprzęt ma też dodatkowe rozwiązania, jak wybór treningu.

Warto również zwracać uwagę na opinie o rowerach treningowych stacjonarnych, aby mieć jeszcze szerszy pogląd na to, jak naprawdę działa dany model, czy faktycznie jest warty swojej ceny.

 

 

Najlepsze rowery treningowe stacjonarne w 2017 roku

 

 

York C110 Active

  

1-york-c110-activeModel C110 Active to najlepszy rower treningowy stacjonarny, jaki znajdziemy na polskim rynku. Ma 8-stopniowe, manualnie regulowane obciążenie, co pozwala na wykonanie różnego rodzaju treningu – zarówno wzmacniającego mięśnie, jak i spalającego kalorie. Koło zamachowe waży 4 kg, a całość urządzenia: 22,5 kg. Jego wymiary to: długość – 85 cm, szerokość – 51 cm i wysokość 126 cm.

Przyrząd jest wyposażony w komputer z wyświetlaczem, który pokazuje czas naszego treningu, prędkość liniową lub obrotową, spalanie kalorii, dystans oraz tętno. Za pomocą tego modelu można wykonać test osiągów – będziemy mieć pogląd na naszą sprawność. Maksymalna waga użytkownika to 120 Kg. Konsumenci, którzy zdecydowali się na ten produkt potwierdzają, że został wykonany z największą dbałością o szczegóły.

Uważany jest za solidny, a ze względu na niewielkie wymiary, stanowi idealną propozycję do małej, domowej siłowni. Użytkownicy potwierdzają też, że obsługa tego urządzenia jest prosta. Ponadto pozioma konstrukcja pozwala nam na utrzymanie wygodnej pozycji, która znacznie odciąża nasz kręgosłup.

 

 

 

 

BH Fitness Open & Go YF90

  

2-bh-fitness-open-go-bike-yf90-bh-tecnovitaBH Fitness Open & Go YF90 to dobry i tani rower treningowy stacjonarny z system magnetycznego hamowania i 8 stopniową regulacją oporu. Pozwala to na dostosowanie sprzętu do naszych potrzeb i efektów, jakie chcemy uzyskać. Urządzenie jest wyposażone w komputer z wyświetlaczem LCD. Pokazuje on niezbędne dane, umożliwiające nam analizę naszego codziennego treningu.

Przede wszystkim informuje nas o prędkości, jaką utrzymujemy w czasie ćwiczeń. Poza tym wyświetla się na nim czas treningu, dystans, który pokonaliśmy i przede wszystkim spalone kalorie. Jest to model pionowy z możliwością regulacji wysokości siodełka.  Maksymalna waga użytkownika wynosi 90 kg. Wymiary po rozłożeniu to długość – 68 cm, szerokość – 39 cm, wysokość – 117 cm (wymiary po złożeniu: 28 cm x 39 cm x 130 cm).

Waga całkowita sprzętu to 15 kg, a koła zamachowego 8 kg. Stanowi więc stosunkowo lekką, bardzo mobilną propozycję do Twojego domu. Produkt ten cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami konsumentów. Ceniony jest za solidne wykonanie i łatwą obsługę.

 

 

 

 

Body Sculpture BC 4603

 

3-body-sculpture-bc-4603-13kgRower spinningowy Body Sculpture BC 4603 o masywnej i stabilnej ramie to nasza trzecia propozycja. Dzięki łańcuchowemu systemowi napędowemu daje uczucie jakbyśmy jechali rowerem szosowym. Urządzenie zapewnia płynną i cichą pracę pozbawioną wibracji.

Koło zamachowe waży 13 kg i, w połączeniu z równomiernie rozłożoną masą, zapewnia płynność jazdy. Wielofunkcyjny komputer zainstalowany w urządzeniu wskazuje czas, prędkość, dystans i spalone kalorie. Wygodnym rozwiązaniem w tym modelu jest hamulec bezpieczeństwa, który zatrzymuje rower w razie nagłej potrzeby. Natomiast wielofunkcyjna kierownica pokryta antypoślizgowym materiałem zapewnia komfort w czasie jazdy.

Przydatną funkcją jest też pionowa i pozioma regulacja profilowanego siodełka. Wymiary po rozłożeniu to 115 cm x 51 cm x 113 cm. Maksymalne obciążenie urządzenia to 125 kg. Model ten cieszy się wieloma pozytywnymi ocenami konsumentów. Przede wszystkim podkreślają oni, że jest bardzo łatwy w montażu. Poza tym stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Model ten jest też uznawany za wygodny sprzęt o atrakcyjnym designie.

 

 

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...